Company Name

Gdyż albowieM

Temat: Warszawska Giełda Ptaków
Kto z Was odwiedza warszawską giełdę ptactwa ozdobnego i innych zwierząt??? w mojej okolicy jest to jedyne miejsce gdzie moge nabyć nowe gatunki, rasy jestem ciekaw kto z tego portalu tam bywa??
Źródło: forum.woliera.com/viewtopic.php?t=2955Temat: Wystawa gołębi rasowych drobiu ozdobnegozwierząt futerkowych
Wystawa Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego, Królików,Świnek Morskich i Ptaków Egzotycznych

Moją relację z wystawy dedykuję szczególnie tym, których zawiało, zasypało i nie udało im się dojechać.
Wystawa Warszawskiego Związku HGRiDO organizowana w kilku poprzednich latach w Broniszach, tym razem odbyła się w hali EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego. Bardzo dobra lokalizacja w centrum Warszawy, dobry dojazd, ładna hala wystawowa, warunki przyjazne tak dla zwiedzających jak i wystawców, nie to co zimne i dalekie od wszelkiej cywilizacji Bronisze.
Przy wejściu na salę wystawową witały nas "Najpiękniejsze kury świata" Staszka Roszkowskiego. Kto był na pokazie w Powsinie, pamięta te piękne fotografie.
Na sali zgromadzono około 1300 gołębi, ponad 60 królików. Dużym zainteresowaniem zwiedzających, szczególnie dzieci, cieszył się pokaz świnek morskich. Hodowcy zrzeszeni w Polskim Klubie Rasowych Świnek Morskich przedstawili swoje sympatyczne zwierzaczki, ciekawe okazy o bardzo różnym wyglądzie, od fajnych futrzaków z bardzo długim włosem, do tych o aksamitnej skórce, jakby całkowicie pozbawionej sierści.Nawet nie przypuszczałam, że jast tyle tych odmian.
Dla mnie "siedzącej" w kurzym temacie, głównym punktem wystawy były oczywiście kury.
Organizatorem Ekspozycji Drobiu Ozdobnego Była nasza stowarzyszeniowa koleżanka, Aneta Zniszczyńska. Zgromadziła 150 kur w dużej różnorodności ras.Kurki dobrze prezentowały się w ładnie rozstawionych, wygodnych klatkach.
Prawdziwą ozdobą sali były bardzo dekoracyjnie i pomysłowo urządzone woliery - ogródki z kurami jedwabistymi Zdzisława Borawskiego. Aż chce się coś tak ładnego zbudować we własnym ogródku.
150 kur, to dużo czy mało?
Jeżeli chodzi o możliwości naszego Stowarzyszenia "Czubatka Polska" to mało. Biorąc jednak pod uwagę złe warunki pogodowe /nie wszyscy hodowcy zdołali dojechać/ i porównując obecny stan z wystawami w poprzednich latach w Broniszach - to bardzo dużo.
Wielu zwiedzających interesowało się poszczególnymi rasami, dlatego dobrym zwyczajem było podanie na każdej klatce kontaktu do hodowcy.
W sąsiedniej sali działała bardzo ożywiona giełda, która zawsze budzi duże zainteresowanie.Można tam było nabyć ptaki oraz artykuły przydatne w ich hodowli, a także ciekawe książki i czasopisma.
Wystawa ciekawa, dobrze zorganizowana. Możliwość popatrzenia na piękne ptaki i zwierzęta, spotkania ze znajomymi i pogadania o naszych pasjach hodowlanych

Do zobaczenia na kolejnych wystawach!
Wanda R.
Źródło: forum.woliera.com/viewtopic.php?t=6726.

 

 

 

 

 

 

Copyright Gdyż albowieMAll Rights Reserved
 

 

Design by: DesignersPlayground